Nacházíte se na stránce:SlužbyPůjčování e-knih

Městská knihovna Žamberk

Půjčujeme knihy, časopisy, audioknihy, e-knihy, společenské hry a mapy.

Pořádáme kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost a školy.

Půjčování e-knih

E-knihy jsou skvělou alternativou ke klasickým knížkám třeba při cestování nebo v případě, že chcete číst čerstvé novinky a nechcete na ně stát frontu rezervací, a také v případě, kdy je knihovna zavřená. Půjčování e-knih je pro čtenáře naší knihovny zcela zdarma.

 

E-knihy máme od dvou dodavatelů. Jedním je Městská knihovna v Praze. Ta poskytuje z velké části knihy starších autorů, na které se již nevztahuje autorský zákon. Těchto e-knih se netýkají žádná omezení počtu, či délky výpůjček, ani zařízení, na nichž lze e-knihy číst. Najdete je v našem online katalogu v sekci "elektronické knihy" a chcete-li, můžete je v pravé části odfiltrovat podle zdroje na "Městská knihovna Praha".

 

Druhý dodavatel, Palmknihy, nabízí více než devět tisíc titulů, včetně mnoha knižních novinek. Knihy lze číst na všech chytrých mobilních telefonech, na tabletech a na vybraných čtečkách. Každý čtenář si může půjčit dvě knihy za měsíc (31 dní). Pozor, po uplynutí této doby kniha z aplikace automaticky zmizí. 

 

Co k zahájení půjčování e-knih od společnosti Palmknihy potřebujete?

  • být čtenářem naší knihovny (= mít platnou registraci a mít vyřízené pohledávky např. za upomínky) a znát uživatelské jméno a heslo ke svému čtenářskému kontu
  • stáhnout si zdarma aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS (aplikaci však nelze stáhnout do čteček Kindle)
  • v aplikaci se registrovat stejným e-mailem, kterým jste se registrovali u nás. Tento krok je vyžadován pouze jednou pro každé zařízení, na němž chcete knihy číst. Aplikaci můžete mít na několika zařízeních, přičemž na všech můžete číst tutéž knihu. Aplikace ji otevře vždy na té stránce, kde jste přestali, byť by to bylo na jiném zařízení.

 

Stažení e-knihy je zcela snadné:

  • přihlasíte se do svého čtenářského konta
  • kliknete na tlačítko "Vypůjčit e-knihu" u vámi vybraného titulu - při tomto kroku je nezbytné, abyste byli připojeni k internetu; po stažení můžete knihu číst i offline
  • knihu naleznete v aplikaci Palmknihy v sekci "Moje e-knihy" (po dobu 31 dní).

 

Máte-li potíže s aplikací, stažením knihy apod., kontaktujte prosím naši knihovnu nebo přímo zákaznickou podporu společnosti Palmknihy:

e-mail: podpora@palmknihy.cz
telefon: 731 159 973  (pondělí až pátek od 8:00 do 17:00 hodin)

 

Odkazy: