Nacházíte se na stránce:SlužbySlužby pro veřejnost

Služby pro veřejnost

Půjčujeme knihy a časopisy:

Knihovna má dvě oddělení: oddělení pro dospělé a oddělení pro děti do 15 let. Každé oddělení se dále dělí na volný výběr beletrie, kde jsou knihy řazeny abecedně podle jména autora a na volný výběr naučné literatury, kde jsou řazeny podle oborů. Knihy se půjčují na dobu 4 týdnů.

Knihy půjčujeme absenčně, tj. čtenář si je může odnést mimo knihovnu. V odůvodněných případech se půjčují prezenčně, tj. jsou čtenáři poskytnuty k prostudování v čítárně knihovny.

Chcete-li i z domova vědět, jaké knihy máme v našem knižním fondu, vstupte do elektronického on-line katalogu. Zde můžete vyhledávat knihy podle autora, názvu, klíčových slov, zjistit novinky za poslední období atd. Máte-li zájem o naučnou literaturu na konkrétní téma, zadejte v on-line katalogu do pole signatura číslo oboru (viz první odstavec).

Volný výběr periodik je umístěn v čítárně knihovny. Periodika půjčujeme mimo knihovnu s výjimkou posledních čísel týdeníků, která jsou k dispozici k pročtení v prostorách knihovny a absenčně se půjčují až po dalším týdnu. Rovněž periodika půjčujeme na dobu 4 týdnů.

Půjčujeme nejen knihy a časopisy, ale nabízíme také velký výběr z audioknih, společenských her, dále půjčujeme turistické a cykloturistické mapy, výtvarné potřeby (raznice a razítka) a tematické dětské kufříky.

Odborná pomoc

Nabízíme odbornou pomoc při výběru beletrie i naučné literatury. Zodpovídáme čtenářům dotazy bibliografického a faktografického rázu.

Rezervace

Rezervujeme požadované a momentálně půjčené knihy i knihy tzv. "z regálu": máte-li zájem o knihu, která je půjčená, můžete u výpůjčního pultu požádat o její rezervaci. Po vrácení knihy dostanete na e-mail upozornění, že je pro Vás k dispozici. Knihy si můžete rezervovat i sami z domova po internetu po přihlášení do svého čtenářského konta. Rezervovat si takto můžete i knihy, které jsou v knihovně volně k dispozici. Až budou připraveny k vyzvednutí, dostanete e-mailem upozornění.

Meziknihovní výpůjční služby

Poskytujeme  meziknihovní výpůjční služby (MVS) – jestliže potřebujete knihu, kterou v našem fondu nemáme, můžeme Vám ji za poplatek 60 Kč objednat      z jiné knihovny v ČR. O tuto službu požádejte u výpůjčního pultu, případně zašlete e-mail s popisem žádané knihy. O obdržení knihy Vás budeme informovat.

Akce pro veřejnost

Pořádáme   akce pro veřejnost – pozvánky na besedy, přednášky a další pravidelné i jednorázové akce pro dětské i dospělé návštěvníky naleznete v Aktualitách. Pořádáme také Bibliotematické lekce pro školy.