Městská knihovna Žamberk

Půjčujeme knihy, časopisy, audioknihy, e-knihy, společenské hry a mapy.

Pořádáme kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost a školy.

16.3. od 17 hod.: Trénování paměti v knihovně

Aktualita
9.3.2017

 

PROČ A JAK TRÉNOVAT PAMĚŤ?

 

Přednáška Martiny Wilhelmové (certifikovaný trenér paměti I. stupně) o trénování paměti a ilustrační nácvik jedné techniky.

 

Co trénování paměti obnáší?

  • výklad a nácvik paměťových strategií – mnemotechnik – a jejich používání při nejrůznějších činnostech v každodenním životě
  • cvičení pro různé poznávací funkce      
  • vybavování z dlouhodobé paměti
  • zrakově prostorovou orientaci
  • logický úsudek

Pro koho je trénování paměti vhodné?

Pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, ale i děti a studenty s obtížemi při učení, matky na mateřské dovolené, seniorskou populaci, také pro osoby trpící různými formami oslabení paměti.

 

Trénování paměti není osamělou aktivitou u počítače. V Městské knihovně právě probíhá kurz pro pokročilé a na podzim připravujeme nový kurz pro začátečníky. Nyní máte možnost si trénování paměti nezávazně vyzkoušet a pokud se vám zalíbí, na podzim se můžete přihlásit. Vězte, že počáteční nedůvěra ve vlastní schopnosti bude brzy překonána a zvýšené sebevědomí má pozitivní vliv na další život. Během trénování paměti lze také najít nové přátele se společnými zájmy a rozšířit tak své společenské kontakty.

 

Přednáškou, která se v Městské knihovně koná ve čtvrtek 16. března od 17 hod. se připojujeme k 9. Národnímu týdnu trénování paměti, který pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging.

 

Vstup je zdarma.

Přílohy:
Trénování paměti.docx
.docx
86 kB
Zpět