27. listopadu Mezinárodní den plyšových medvědů

6.12.2017

27. listopadu jsme v knihovně oslavili Mezinárodní den plyšových medvědů. Naše pozvání přijal medvěd Hugo z projektu Hugo na cestách®. Tento 127 cm velký plyšový medvěd cestuje po celé České republice a na svůj web píše reportáže ze svých cest. Těm, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou cestovat, přibližuje zajímavá místa, která navštívil a nejen to. Na jeho stránkách  http://hugonacestach.info/ můžete najít třeba i návod na výrobu adventního svícnu a další zajímavosti.  Všichni účastníci byli hned po příchodu pohoštěni perníčky ve tvaru medvědů. Dětem, které přišly se svými plyšovými medvědy, Hugova průvodkyně a spolucestovatelka paní Hlubučková vyprávěla o projektu Hugo na cestách® ,  promítla jim fotografie z výstavy plyšových medvědů, kterých má ve sbírce na 500, nebo se ptala dětí, kolik mají doma medvědů a jestlipak si napsali Ježíškovi o medvídka.  Pak přišla na řadu vánoční pohádka a medvědí hry a soutěže o ceny v podobě želatinových a perníkových medvídků a pohlednic z projektu Hugo na cestách®. Děti např. hledaly v knihovně knížky o medvědech, hrály „chodí medvěd okolo“, hádaly, kolik medvídků je v jednom balení želatinových bonbónů, nebo závodily v chůzi po „plástvích medu“. Nakonec jsme se všichni společně vyfotili.