29. března a 7. dubna od 17 hod. - TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

11.3.2016

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging v roce 2016 pořádá již 8. Národní týden trénování paměti.

Letos poprvé se k přednáškám v celé republice připojí i Městská knihovna Žamberk:

Základní informace o trénování paměti a ilustrační nácvik jedné techniky nabídne naše knihovnice Martina Wilhelmová, certifikovaný trenér paměti I. stupně

Co trénování paměti obnáší?

• výklad a nácvik paměťových strategií – mnemotechnik
  • cvičení pro různé poznávací funkce
    • vybavování z dlouhodobé paměti
    •  zrakově prostorovou orientaci
    •  logický úsudek
    • podporu mezilidských vztahů při řešení úloh.

Pro koho je trénování paměti vhodné?

Prospěšné je pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, také pro děti a studenty s obtížemi při učení, matky na mateřské dovolené, ale i pro osoby trpící různými formami oslabení paměti. Obzvláště vhodné je pro zralé lidi a seniory, kterým pomáhá dlouhodobě udržovat duševní svěžest a schopnost rychlého a logického uvažování.

Trénování paměti není osamělou aktivitou u počítače, proto naše knihovna připravuje na podzim kurz rozvržený do pravidelných lekcí v menší skupině. Počáteční nedůvěru ve vlastní schopnosti brzy překonáte, navíc se setkáte s lidmi se společným zájmem a navzájem se budete pomoci povzbudit a podpořit.

Vyzkoušejte nyní nezávazně, jak vás trénování paměti baví a přesvědčte se, že je pro vás přínosné. Můžete se pak přihlásit na podzimní pravidelné lekce a v trénování paměti se dále zdokonalovat.

Vstup na informační schůzku je zdarma, hlaste se předem telefonicky na 465 614 663.

Přednášky 15. března, 29. března a 7. dubna jsou stejné.

Přílohy:
přednáška 29 3 a 7 4 o trénování paměti.docx