ARMÉNIE: PĚŠKY S TOULAVÝM PSEM

15.2.2023

Již poněkolikáté přivítáme u nás sólo cestovatelku Viktorku Rys, jejíž vyprávění o cestách pustými krajinami, o setkávání se svéráznými domorodci a o všech nečekaných dobrodružstvích je pro návštěvníky vždy zážitkem!

Tentokrát se Viktorka toulala stopem a pěšky Gruzií, pak pěšky pokračovala přes arménské hory a Národní park Dilijan, kde se skamarádila s potulnou fenkou Charlotte. Spolu zažily spoustu dobrodružství - cestou přes třítisícové sopky poznávaly život pastevců, ve vinařské oblasti pracovaly na vinohradu, a jak postupovaly na jih, začalo přituhovat. Vojenský konflikt s Ázerbájdžánem nakonec změnil jejich plány. Tahle cesta byla zkrátka od začátku do konce směsicí průšvihů, nádhery a dobrodružství.

Viktorka Rys (Hlaváčková) v naší knihovně měla již několik velmi úspěšných besed, při nichž jsme obdivovali její dobrodružné putování mnohdy nehostinnými a opuštěnými kraji, kam běžní cestovatelé nezamíří. Viktorka se s návštěvníky podělí nejen o nevšední zážitky, ale i o tipy na vhodné vybavení pro dlouhé pěší putování a různé cestovatelské vychytávky.

Vstupné dobrovolné

ARMÉNIE: PĚŠKY S TOULAVÝM PSEM