Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityBohumil dušek - obrazy

Bohumil Dušek - obrazy

30.1.2020

Městská knihovna Žamberk zve na VÝSTAVU OBRAZŮ, která potrvá v čítárně knihovny od února do konce března.

Autorem originálně pojatých děl je malíř a básník  BOHUMIL DUŠEK (nar. 1965) z Kameničné.

Ve své výtvarné tvorbě se věnuje abstraktní malbě, krajinomalbě a portrétům. Maluje olejem, tuší, tužkou, akvarelem i akrylovými barvami. Postupně si vytvořil zcela ojedinělou techniku malby akvarelem, akvarelovými pastelkami a pastely rozetřenými lihem a vodou. Z obrazů tak vystupují struktury a dodávají jim na plastičnosti.

Autorovy kořeny jsou v českém undergroundu a hnutí hippies, jež je také jeho nejvýraznější inspirací. Je mistrem symbolů, díky nimž obrazy získávají další zajímavý rozměr.

Své práce vystavuje Bohumil Dušek v Čechách i v zahraničí. Naše výstava je prodejní a 10 % z výtěžku prodeje věnuje autor na charitativní účely.

Výstava je přístupna v provozní době knihovny a je určena široké veřejnosti, nejen registrovaným čtenářům knihovny.

Přílohy:
Bohumil Dušek plakát 2020.docx