Co čtou naši prvňáčci

28.7. až 28.8.2022

Přijďte si prohlédnout obrázky oblíbených literárních hrdinů, jak je vidí děti z 1. tříd!

Prvňáčci obrázky namalovali u příležitosti slavnostního pasování na čtenáře, které u nás v knihovně proběhlo v pátek 17. června. Nejprve jsme si s nimi společně povídali o knížkách, které již zvládli sami přečíst, poté si děti vyzkoušely luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih. Nejlepší čtenář z každé třídy závěrem přečetl Slib čtenáře, který děti skládaly do rukou p. starosty Ing. Bc. Oldřicha Jedličky. Na památku si všichni účastníci odnesli knihu Kláry Smolíkové Dubánek a tajný vzkaz, kterou doprovází krásné hravé fotografie dubánků od Petra Václavka. Pasování se zúčastnilo 88 dětí ze všech pěti prvních tříd ze tří základních škol v Žamberku. Letos jsme s radostí na této akci přivítali i několik rodičů, prarodičů i mladších sourozenců ve věku miminek i batolat. Těšíme se, že se s žáky a jejich p. učitelkami budeme potkávat při dalších návštěvách škol v knihovně a děti i jejich rodiče rádi přivítáme i teď o prázdninách!

Co čtou naši prvňáčci