Čtenářské hodinky pro druháčky

5.10.2022

Čtenářské hodinky mají za cíl zábavnou formou motivovat děti ke čtení a vést k zájmu o knihy.

Děti se ve druhé třídě zdokonalují ve čtení a psaný text (nejen v knihách) je poté bude provázet celý život. Proto je potřeba, aby se již od počátku učily schopnosti textu dobře porozumět a uměly ho správně využít. Pomocí her, hádanek s knižní tematikou, pracovních listů, kvízů a zábavných úkolů si děti také obohacují slovní zásobu a posilují kreativní myšlení.

Každá čtenářská hodinka je připravena na určité téma. Pro druháky připravujeme čtenářské hodinky podle knižních sérií vhodných pro jejich věk, např. Agus a příšerky, Dračí srdce, Tappi ze Šeptajícího lesa, Lichožrouti nebo Manolito  Brejloun. Oblíbená je čtenářská hodinka o zimním spánku, která končívá polštářovou bitvou.

Zapojit se do čtenářských hodinek je možné kdykoliv během školního roku. Podmínkou není ani mít průkazku do knihovny.

Termíny čtenářských hodinek pro 2. třídy do konce roku 2022:

10. října - 2. třídy ZŠ 28. října 581

11. října - 2. třídy ZŠ Nádražní 743

14. listopadu - 2. třídy ZŠ 28. října 581

15. listopadu - 2. třídy ZŠ Nádražní 743

19. prosince - 2. třídy ZŠ 28. října 581

20. prosince - 2. třídy ZŠ Nádražní 743

Čtenářské hodinky začínají vždy 15 hod. a končí v 16 hod.

Poznámka:

Děti, které chodí do družiny, převádí do knihovny knihovnice (v družině je však nutné odevzdat lístek, že rodiče s odchodem dítěte souhlasí). Za odchod dítěte po skončení programu zodpovídají rodiče (předem se s dítětem domluví, zda ho vyzvednou a nebo zda může jít samo domů, knihovnice toto nekontrolují).

Čtenářskými hodinkami se zároveň zapojujeme do celostátního projektu Celé Česko čte dětem www.celeceskoctedetemcz