Čtenářské hodinky pro prvňáčky

5.2.2020

Čtenářské hodinky mají za cíl zábavnou formou vést děti k literatuře a motivovat je ke čtení.

Děti se v první třídě učí číst a psaný text (nejen v knihách) je poté bude provázet celý život. Proto je potřeba, aby se již od počátku učily schopnosti textu dobře porozumět a uměly ho správně využít.

Pomocí her, hádanek s knižní tematikou, kvízů a zábavných úkolů si děti také obohacují slovní zásobu a prohlubují své znalosti pohádek a příběhů.

Zveme proto všechny prvňáčky na pravidelné čtenářské hodinky pro začínající čtenáře!

Termíny čtenářských hodinek pro I. třídy v I. pololetí roku 2020:

21. ledna

4. února

3. března

5. května

2. června

Poznámka: čtenářské hodinky začínají v 15 hod. Děti, které chodí do družiny, převádí do knihovny knihovnice (v družině je však nutné odevzdat lístek, že rodiče s odchodem dítěte souhlasí). Za odchod dítěte po skončení programu v 16 hod. zodpovídají rodiče (předem se s dítětem domluví, zda ho vyzvednou a nebo zda může jít samo domů, knihovnice toto nekontrolují).