Jak si nastavit přístup do čtenářského konta

12.7.2019
  • Přihlašovací jméno - v první fázi mají všichni přednastaveno posledních šest čísel průkazky (číslo průkazky je uvedeno také na každé stvrzence o výpůjčkách). Přihlašovací jméno Vám při návštěvě knihovny můžeme změnit. Přihlašovacím jménem pak bude např. Váš e-mail (u nově přihlašovaných čtenářů ho v této formě můžeme zadat hned).
  • Heslo – všechna původně uvedená hesla jsou smazána a je nutno získat heslo nové: kliknete na zapomenuté heslo a uvedete e-mail, na který chcete heslo zaslat a systém Vám nové heslo vygeneruje. Toto heslo si buď ponecháte a nebo si ho po přihlášení do čtenářského konta sami změníte na jiné.
  • Nebo Vám nové heslo vygenerujeme při Vaší návštěvě knihovny, případně Vám zadáme heslo, jaké si přejete.

Ve svém čtenářském kontě si můžete sledovat, co máte půjčeno, jaké jsou termíny ke vrácení, můžete si zde výpůjčky prodlužovat - nejvíce 2x a ne dříve než 14 dní před původním termínem vracení (prodlužovat si knihy zbytečně brzy se nevyplatí). Knihy, které na které jsou rezervace, lze prodloužit jen 1x a to jen o týden. Tyto změny platí od 1. září.

Přes své konto můžete knihy i rezervovat. Počet rezervací je omezen na 10 kusů. Za každou rezervovanou knihu se při vyzvednutí platí poplatek 5 Kč - rovněž platí až od 1. září.

POZOR NOVINKA! Nově si můžete rezervovat i knihy, které jsou momentálně v knihovně volné a jsou k dispozici, ale Vy je požadujete dát pro Vás stranou (používá se hlavně u čerstvých novinek) – tzv. rezervace „z regálu“.

REKAPITULACE: používat své čtenářské konto na webu knihovny se vyplatí. Přístup do konta si můžete zajistit sami a nebo Vám ho zařídíme při návštěvě knihovny.