KARPATSKÝ OBLOUK: PĚŠKY DO BANÁTU

31.10.2022

Pěšky přes Slovensko, Polsko, Ukrajinu a Rumunsko po hřebenech Karpat s cílem v Banátu - to byla Viktorčina tři a půl měsíční cesta plná dobrodružství. V horách se setkávala s místními lidmi i s medvědy, potýkala se s útoky pasteveckých psů a nepřízní počasí, procházela známými místy i těžko prostupnou divočinou. Karpatský oblouk přešla podruhé po šesti letech, aby porovnala, jak se za tu dobu Karpaty změnily, jak ji posunuly zkušenosti z ostatních dálkových treků, a aby o cestě znovu natočila film, o který při první cestě přišla, když byla v Rumunsku okradena. Na zádech si tentokrát nesla outdoorové vybavení o hmotnosti 5 kg.

Viktorka Rys (Hlaváčková) v naší knihovně měla již několik velmi úspěšných besed, při nichž jsme obdivovali její dobrodružné putování mnohdy nehostinnými a opuštěnými kraji, kam běžní cestovatelé nezamíří. Viktorka se s návštěvníky podělila nejen o nevšední zážitky, ale i o tipy na vhodné vybavení pro dlouhé pěší putování a různé cestovatelské vychytávky.

Vstupné dobrovolné

KARPATSKÝ OBLOUK: PĚŠKY DO BANÁTU