Knihovna bude otevřena od středy 29. dubna

24.4.2020

Vážení čtenáři,

nedojde-li k nějaké další změně, předpokládáme, že knihovna bude otevřena od středy 29. dubna. Otevření knihovny je podmíněno schválením Radou města Žamberka, která kvůli tomu mimořádně zasedne v úterý 28. dubna.

Provoz knihovny se ovšem neobejde bez dodržování těchto pravidel:

• u vchodu do knihovny bude k dispozici prostředek k povinné dezinfekci rukou
  • návštěvníci musí zachovávat odstupy 2 m a mít roušku
  • nebudou zatím k dispozici počítače pro vyhledávání v katalogu nebo pro přístup k internetu
  • v knihovně může pobývat najednou max. 10 lidí.

Knihovna po nějakou dobu nebude místem k delšímu pobytu, proto prosíme o omezení času zde stráveného na nejkratší možnou dobu.
Čas sobě i ostatním návštěvníkům ušetříte tím, že nám předem napíšete či zatelefonujete, které knihy (nebo od kterých autorů, příp. jaký žánr) chcete a my Vám je předem vyhledáme a v knihovně si poté vyzvednete připravený balíček. Psát své požadavky můžete na knihovna.zamberk@email.cz , knihovnazbk@orlicko.cz a volat na 465 614 663 a 721 596 726.
Dále můžete také využít vstup do svého čtenářského konta a knihy si jednoduše vybírat a rezervovat přímo z našeho on-line katalogu. Je to snadné a rychlé. Kdo dosud nemá přihlašovací údaje a heslo do svého čtenářského konta, požádejte o ně e-mailem či telefonicky. Podle Vaší elektronické objednávky knihy připravíme k vyzvednutí. Rezervace knih učiněná touto cestou od 24. dubna do 31. května bude zdarma.
Stále platí, že seniorům jsme schopni zajistit donášku knih domů.

Vrácené knihy musí projít několikadenní karanténou, nebudou tedy hned k dispozici dalším čtenářům.
V současné době jsou všechny výpůjčky zdarma prodlouženy až do června, s vracením tedy není nutno spěchat.

Nakonec Vás prosíme, pokud to vydržíte, nechoďte všichni do knihovny hned ve středu, ale využijte k návštěvě i další dny. My tak lépe zvládneme počáteční nápor a Vy nebudete muset trávit čas čekáním ve frontě.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!