Městská knihovna Žamberk

Půjčujeme knihy, časopisy, audioknihy, e-knihy, společenské hry a mapy.

Pořádáme kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost a školy.

KOUZELNÉ ČTENÍ S ALBI TUŽKOU

Aktualita
2.2.2024

PRO NAŠE MALÉ ČTENÁŘE – KOUZELNÉ ČTENÍ OD ALBI

 

Městská knihovna nabízí dětem a jejich rodičům originální způsob trávení času nad knížkami. Je to kombinace papírové knihy s moderní technologií – Kouzelné čtení Albi a elektronická tužka. Nakladatelství Albi, které známe především jako výrobce společenských her, připravilo ve spolupráci s Českým Rozhlasem neobvyklý produkt, který má potenciál povzbudit u dětí zájem o knihy.

 

Albi knihy jsou samy o sobě obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí elektronické Albi tužky. Knížky se liší podle věku dítěte. Některé jsou vhodné pro děti od tří let, většinu mohou používat také školáci. Speciální technologie umožňuje knihy plně využívat i dětmi, které ještě neumí samy číst.

 

Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Komentáře ke knížkám namluvili známí čeští herci, např. Otakar Brousek ml., Veronika Khek Kubařová, Andrea Elsnerová, Jaroslav Plesl, Bára Hrzánová, Radek Holub a další. Texty a ilustrace vytvořili známí spisovatelé a ilustrátoři dětských knížek, např. Zuzana Pospíšilová, Ester Stará, Milan Starý, Bára Buchalová, Honza Smolík, VHRSTI a další.

 

Možná, že vás napadá otázka, proč si děti nemají vzít raději tablet a hledat si na tabletu. Kniha v sobě skloubí moderní technologie, krásu a nostalgii papírových knížek, o kterou by bylo škoda se připravit. I když je tablet nebo počítač skvělý vynález, a někdy je určitě potřeba, není dobré, aby u něj zvídavé děti trávily celé odpoledne. Právě proto se pro děti knížka hodí více, než puštěné video na počítači nebo hry na tabletu. Je pravděpodobné, že krásně a zajímavě provedené knížky v dětech probudí zájem o další čtení klasických papírových knih.

 

Nakoupili jsme postupně více jak 80 knížek, které přiblížují dětem nejrůznější témata ze světa zvířat, přírody, techniky a vlastivědy, nejmenší seznámí s barvami, tvary, čísly a prvními písmenky, naučí je správně mluvit, školákům pomohou naučit angličtinu a ukáží, že učení může být hra. Naučné knihy obsahují i zábavné kvízy rozlišené do několika úrovní podle obtížnosti.

 

Pořídili jsme také 4 elektronické ALBI tužky, aby si interaktivní knihy mohli zapůjčovat i ti, kteří doma ALBI tužku nemají. Půjčujeme tužky i knížky samostatně, na 4 týdny jako běžné knihy. Jednomu čtenáři však půjčíme s ohledem na ostatní maximálně 1 elektronickou Albi tužku a 4 knížky. Přijďte si vybrat, těšíme se na vás!

Zpět