Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityLovci perel

LOVCI PEREL

9.12.2022

LOVCI PEREL – KONEC I NOVÝ ZAČÁTEK

6. prosince proběhlo v Městské knihovně slavnostní vyhlášení vítězů celoroční dětské čtenářské soutěže LOVCI PEREL. Hra podporuje zájem o čtení u dětí a rozvíjí jejich čtenářskou gramotnost i slovní zásobu. Hraje se úspěšně v knihovnách po celé České republice, nabízí výběr z několika tisíc knih a další knihy stále přibývají. V naší knihovně si čtenáři – lovci mohou vybrat z 2600 titulů.

V roce 2022 se v naší knihovně zúčastnilo 71 dětí a přečetly dohromady neuvěřitelných 776 knih. Tento jubilejní desátý ročník přinesl překvapení. Poprvé v historii hry se stalo, že dvě vítězky mají stejně perel. Letos se o 1. místo dělí Anička Hübnerová a Julie Kalousová se 102 perlami, 3. místo získala Anička Vymetálková s 36 perlami.

Počet perel se rovná počtu přečtených knih, ke kterým děti vypracovaly předtištěné karty s otázkami, případně kreslily obrázky nebo psaly své názory na různé postavy či zápletky příběhů. Nejhezčí obrázky vystavujeme v zádveří knihovny. Odměnou byly kromě medailí, diplomů a sladkostí nové knížky a speciální placky, které se vydávají pouze pro soutěž LOVCI PEREL a navrhují se pro každý ročník nové.

Okamžitě startuje další ročník. Právě teď je nejlepší doba připojit se k LOVCŮM PEREL a začít hrát. Máte před sebou celý rok a můžete to být právě vy, kdo vyhraje další ročník. Zapojit se ale můžete kdykoliv.

Připomínáme všem lovcům, aby si přišli vyzvednout své perly a drobné odměny do konce ledna 2023.

LOVCI PEREL