MAROKO - na kole přes nejvyšší sedla Atlasu

25.10.2019

Šumperský cyklocestovatel Radomír Čížek se přijede podělit o své zážitky z výpravy po Maroku, jejímž cílem bylo zdolat nejvýše položená sedla Vysokého Atlasu a na vlastní kůži okusit každodenní život Berberů žijících v nelehkých podmínkách v nejodlehlejších horských oblastech.

Na své 1700 km dlouhé pouti překonal 14 průsmyků ve výšce přes 2000m a přitom poznával, jak se šlape ve 42°C, jak bolí průjezd písečnou bouří, co obnáší cestování během ramadánu, jak chutná kozí srdce i jak těžký náklad nosí na zádech místních stařenky.

Povypráví Vám příběh o tom, že ani když se Vám porouchá kolo kdesi v hluboko v horách, nemusí to znamenat konec výpravy, ale začátek jednoho velkého dobrodružství plného neustálých zvratů, kuriózních situací a nezapomenutelných setkání.

Srdečně zveme na besedu s cestovatelem, který v naší knihovně již několikrát s velkým úspěchem vystupoval!

MAROKO - na kole přes nejvyšší sedla Atlasu