NA KOLE DO HOR A ZAPADLÝCH KOUTŮ GRUZIE

2.3.2018

Srdečně zveme na besedu s cestovatelem Radomírem Čížkem, který odletěl v červenci 2017 na měsíční výpravu na kole po Gruzii.
Cílem jeho cesty, během níž našlapal 2300 km, bylo zdolat její nejvyšší horská sedla, a nahlédnout do každodenního života obyčejných lidí žijících v nejodlehlejších oblastech této překrásné země, kam vedou pouze špatné a ještě horší cesty.
Během svého putování projížděl pod zasněženými pětitisícovkami, vyprahlými kaňony, pustou stepí, rozlehlými náhorními plošinami a desítkami malebných vesniček, kde se mnohdy zastavil čas před sto lety.

Každý den přitom potkával desítky milých a pohostinných lidí, kteří se s ním dávali do řeči, dělili o jídlo, zvali k sobě domů, a neustále dokazovali, že ani v prostých životních podmínkách není důvod ztrácet úsměv na tváři.
Vyprávět a promítat však nebude pouze o krásách přírody a zajímavých setkáních, ale také o tom, jak snadno a rychle se může životní výprava změnit v noční můru a o tom, že i sebelepší plán trasy je k ničemu, když vám cestu neustále narušuje nepřízeň osudu.

Šumperský cestovatel Radomír Čížek měl vloni v naší knihovně besedu o putování Balkánem, která se návštěvníkům velmi líbila. Zaujalo je nejen poutavé vyprávění a krásné fotografické záběry, ale i množství praktických tipů a zkušeností, jak na kole cestovat světem. Srdečně zveme všechny loňské účastníky besedy i nové zájemce!

Přílohy:
Beseda o GRUZII 21 3 V 17 30.jpg