Nová služba v naší knihovně

22.7.2021

Nová služba naší knihovny, kterou oceníte obzvlášť teď v létě.

Prázdniny jsou teprve v polovině a jste-li zvyklí na dovolenou cestovat s čtečkou, využijte novinku naší knihovny: nabízíme zdarma ke stažení elektronické knihy, které jsou k dispozici v našem online katalogu.

Máte na výběr z 2424 titulů různých žánrů. Jsou zde především knihy, k nimž již vypršela autorská práva (tj. uplynulo 70 let od smrti autora), případně knihy, jejichž autoři k rozšiřování svého díla dali souhlas. Najdete tu kromě množství knižní klasiky i autory současné – Pavla Kohouta, Ivana Klímu, Bohumila Hrabala, Josefa Škvoreckého, Pavla Šruta, Pavla Kosatíka, Jiřího Hájíčka, Michala Sýkoru, Aleše Palána, Michala Viewegha a další.

Jak si nabídku e-knih zobrazit? Na našem webu www.knihovnazamberk.cz kliknete nahoře na liště na ONLINE KATALOG a po jeho otevření kliknete na pole ELEKTRONICKÁ KNIHA. Poté můžete buď listovat celou nabídkou anebo nahoře do rámečku zadáte požadovaného autora či název díla. E-knihy jsou připraveny ke stažení ve formátech EPUB, PDF, PRC, případně i HTML.

K získání e-knih není potřeba být registrovaným čtenářem naší knihovny, tato služba je zcela zdarma přístupná každému zájemci.

Přejeme všem příjemné letní chvíle strávené četbou, ať již jste příznivci knih papírových či elektronických!