Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityObrazy bohumila duška

Obrazy Bohumila Duška

29.7.2016

BOHUMIL DUŠEK (3. 5. 1965) rodák z Letohradu, jehož kořeny jsou v českém undergroundu, patří mezi současné české malíře a básníky. Ve své tvorbě se věnuje abstraktní malbě, krajinomalbě a portrétům. Maluje olejem, tuší, tužkou, akvarelem a akrylovými barvami. Vytvořil si zcela ojedinělou techniku malby akvarelem a akvarelovými pastelkami a pastely rozetřenými lihem a vodou. Z obrazů tak vystupují struktury a dodávají jim na plastičnosti.

Malíř Bohumil Dušek je mistr symbolů a jeho díla jsou jich plná. Díky symbolům obrazy odkrývají mnohem větší hloubku a příběhy, je to dialog mezi realitou a snem, mezi peklem i rájem.

Žije hippie a undergroundem, kde také nachází inspiraci. Napsal sbírku básní Hadí voko na divoko.

Realizované výstavy:

Kameničná u Žamberka