PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

5.9.2021

V pátek 3. září dopoledne se v Městské knihovně Žamberk konalo slavnostní pasování dětí na čtenáře. Protože už podruhé nebylo možné tuto akci uspořádat tradičně v červnu, přesunuli jsme ji na začátek nového školního roku a z původních prvňáčků jsou už zkušenější druháci. Jak jsme se dozvěděli, mnozí z nich využili prázdniny k „přelouskání“ svých prvních knih a bylo mezi nimi i dost těch, kteří již chodí do knihovny pravidelně. Ještě před složením slibu byly děti "přezkoušeny" ze znalostí pohádek a dětských knih, vyzkoušely si také luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih. Přesvědčit nás musely také o tom, že se umí ke knížkám správně chovat. Nejlepší čtenář z každé třídy poté přečetl Slib čtenáře, který děti skládaly do rukou p. starosty Ing. Bc. Oldřicha Jedličky. Na památku si všichni účastníci odnesli knihu Michaely Fišarové První školní výlet, která byla vydána v rámci celostátního projektu pro knihovny. Pasování se zúčastnilo 88 dětí ze všech šesti druhých tříd ze tří základních škol v Žamberku.

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE