PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

19.6. až 21.6.2023

V pátek 16. června dopoledne se v Městské knihovně Žamberk konalo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Nejprve jsme si společně povídali o knížkách, které již zvládli sami přečíst, poté si děti vyzkoušely luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih. Nejlepší čtenáři z každé třídy závěrem přečetli Slib čtenáře, který děti skládaly do rukou pana starosty Jiřího Mencáka. Na památku si všichni účastníci kromě „čtenářského glejtu“ odnesli knihu Zuzany Barilové Křeček v letu, kterou doprovází veselé ilustrace Markéty Vydrové a která byla speciálně pro prvňáčky vydána.

Pasování se zúčastnilo 96 dětí ze všech pěti prvních tříd ze tří základních škol v Žamberku. Opět jsme s radostí na této akci přivítali i rodiče, prarodiče a mladší sourozence oslavenců. Obzvlášť třída 1.B ze ZŠ 28. října 581 měla jejich mnohačetnou podporu!

Těšíme se, že se s žáky a jejich p. učitelkami budeme potkávat při dalších návštěvách škol v knihovně a děti i jejich rodiče rádi přivítáme i teď o prázdninách!

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE