Pasování prvňáčků na čtenáře

1.6. až 7.6.2019

V pátek 14. června proběhne v Městské knihovně za přítomnosti p. starosty Ing. Bc. Oldřicha Jedličky tradiční slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře.

Děti vždy jako vstupenku přinášejí obrázky svých oblíbených knižních hrdinů, ze kterých bude poté v čítárně uspořádána prázdninová výstava.

Ještě před složením slibu jsou děti "přezkoušeny" ze znalostí pohádek a dětských knih. Musí nás přesvědčit, že se umí ke knížkám dobře chovat a pečovat o ně. Nejlepší čtenáři z každé třídy poté přečtou Slib čtenáře, který děti skládají do rukou pana starosty.

Na památku si všichni prvňáčci odnesou knihu Miroslava Tvrze Kde se nosí krky, která byla letos vydána v rámci celostátního projektu Knížka pro prvňáčka.

Pasování prvňáčků na čtenáře
Přílohy: