PASOVÁNÍ PRVNÁČKŮ NA ČTENÁŘE

14.6.2019

V pátek 14. června proběhlo v Městské knihovně za přítomnosti p. starosty Ing. Bc. Oldřicha Jedličky tradiční slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře. Děti jako vstupenku přinesly obrázky svých oblíbených literárních hrdinů, ze kterých bude v čítárně uspořádána prázdninová výstava. Ještě před složením slibu byly děti "přezkoušeny" ze znalostí pohádek a dětských knih. Přesvědčili jsme se také o tom, že se umí ke knížkám dobře chovat a pečovat o ně. Nejlepší čtenáři z každé třídy poté přečetli Slib čtenáře, který děti skládaly do rukou pana starosty. Na památku si všichni prvňáčci odnesli knihu Aleny Schulz Kde se nosí krky, která byla letos vydána v rámci celostátního projektu Knížka pro prvňáčka. Pasování v žamberské knihovně se zúčastnily čtyři první třídy z obou základních škol v Žamberku, celkem 75 dětí.

PASOVÁNÍ PRVNÁČKŮ NA ČTENÁŘE