Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityPěšky do istanbulu

PĚŠKY DO ISTANBULU

1.10.2018

Městská knihovna Žamberk zve

27. listopadu od 17 hod.

na cestopisnou besedu se sólo cestovatelkou

Viktorkou Hlaváčkovou

PĚŠKY DO ISTANBULU

…a dál s pádlem a palcem nahoru

Co o své cestě říká sama Viktorka:

"V červnu 2016 jsem se zúčastnila help campu v české vesnici Gernik v jižním Rumunsku, a když jsem se nabažila práce na polích, vyrazila jsem odtud na pěší pouť do Istanbulu. Prošla jsem kaňonem řeky Nery, navštívila českou vesnici v Srbsku, nesčetněkrát se koupala v Dunaji, vylezla na nejvyšší vrcholy Srbska, Bulharska, Makedonie a Řecka, nechala se pokousat psem, sólo prostopovala v kruhu kus Balkánu, potkala mnoho báječných lidí, chytila blechy, prochodila sedmero pohoří a viděla čtvero moří, deset nocí usínala v rytmu brokovnic, a nakonec jsem do toho Istanbulu přeci jen po svých došla. Čímž však cesta neskončila, neboť Turecko je země plná dechberoucí krásy a jeho obyvatelé jsou lidé otevřených srdcí. A taky je tu temná strana. Všecky ty pohádkové dojmy smíšené s dechem totalitního režimu jsem vstřebávala celkem měsíc a půl, žila v Istanbulu u místních, s českým kamarádem jsme se prostopovali až na jižní pobřeží a splnili si svůj malý sen brázdit moře na seakajaku. A úplně nakonec jsem se odebrala do bulharských hor, kde jsem další měsíc a půl strávila dobrovolničením na organické farmě. To všecko, ale vlastně mnohem víc, se dá zažít za půl roku s lehkým batohem, s rozpočtem nižším než průměrná měsíční mzda v ČR a s výrazně minimalizovanou ekostopou. To byla 2. etapa VCT, o níž je přednáška, při které neusnete, ani kdybyste si to nakrásně přáli..."

Máte-li chuť vědět víc o Viktorčině cestování "kolem světa" nalehko, nízkonákladově a bez letadel..., podívejte se na https://www.facebook.com/ViktorcinaCestaTam/ či na http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam/

vstupné 40 Kč

Přílohy: