PĚŠKY PŘES KAVKAZ - od Černého moře ke Kaspickému

16.2.2018

Městská knihovna Žamberk zve na cestopisnou besedu se sólo cestovatelkou

Viktorkou Hlaváčkovou

PĚŠKY PŘES KAVKAZ

OD ČERNÉHO MOŘE KE KASPICKÉMU

středa 28. února od 17 hod.

Viktorka Hlaváčková se vydala pěšky na sedmiměsíční sólo cestu – hlavním plánem bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Svou pouť zahájila v červnu 2017 ve čtyřicetistupňových vedrech a už na konci září zachumelila, ač byla teprve v polovině trasy. V horách plných divoké zvěře, dobrých lidí a nádherných výhledů pracovala jako dobrovolník, navštívila známá místa i odlehlá zákoutí, ale musela se také vypořádat s mnohými nástrahami. Ukázalo se však, že drsné přírodní podmínky nemusí být zdaleka tou největší překážkou… Můžete se těšit na poutavé vyprávění, zážitky z několika zemí a tipy, jak si na podobnou cestu sbalit „nalehko“.

Beseda je určena i těm, kteří by sami rádi cestovali bez velkých nákladů (finančních i váhových), ale teprve začínají a sbírají zkušenosti - jak se na cestu připravit, co vzít s sebou a co je naopak zbytečné, čeho se nebát a čeho se naopak vyvarovat...

Máte-li chuť vědět víc o Viktorčině cestování "kolem světa" nalehko, nízkonákladově a bez letadel..., podívejte se na https://www.facebook.com/ViktorcinaCestaTam/ či na http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam/

Vstupné dobrovolné

Přílohy:
Městská knihovna Žamberk zve na cestopisnou besedu se sólo cestovatelkou.pdf
.pdf
590 kB