Poprvé do školy, poprvé do knihovny

24.8.2020

Během prvního školního týdne se prvňáčkům a jejich rodičům budeme obzvláště věnovat: předvedeme jim dětské oddělení, vysvětlíme řazení knih podle věku dětí i podle žánrů, seznámíme je s výpůjčními podmínkami, doporučíme jim vhodné knihy pro začínající čtenáře a prvňáček dostane od nás malý dárek.

Pro prvňáčky pořádáme v rámci projektu Celé Česko čte dětem jednou za měsíc Čtenářské hodinky, na kterých se děti formou hry motivují ke čtení. Během těchto hodinek pracujeme také s čtenářským deníkem "Škola naruby", který vybízí ke společnému čtení dětí a rodičů. Tento deníček obdrží děti na 1. čtenářské hodince, která proběhne 6. října od 15 do 16 hod. Srdečně zveme!

Naše knihovna je držitelkou 2. místa v celostátní soutěži Kamarádka knihovna. S nabídkou aktivit pro děti máte možnost se seznámit i na akci KAM PO PRÁZDNINÁCH, která proběhne 4. září od 15 hod. na hřišti i Penny marketu.

Poprvé do školy, poprvé do knihovny