Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityPředčítáme dětem

PŘEDČÍTÁME DĚTEM

8.2.2016

I v roce 2016 pokračujeme v tradici pravidelného čtvrtečního předčítání dětem z 1 - 3. tříd. Čtení začíná vždy v 15 hod. a končí v 16. hod. Nekoná se jen v ty čtvrtky, kdy jsou školní prázdniny.

Předčítání má za cíl zábavnou formou vést děti k literatuře a motivovat je ke čtení. Děti bude totiž psaný text provázet celý život, proto je potřeba, aby se již od počátku učily schopnosti mu dobře porozumět a uměly ho správně využít.

Předčítání je proloženo hádankami s knižní tematikou, kvízy a zábavnými úkoly, kreslením a hrami, které obohacují slovní zásobu a prohlubují čtenářskou gramotnost dětí.

Nejbližší termíny, kdy předčítáme:

11. února

18. února

3. března

10. března

17. března

Poznámka: děti, které chodí do družiny, převádí do knihovny knihovnice (v družině je však nutné odevzdat lístek, že rodiče s odchodem dítěte souhlasí). Za odchod dítěte po skončení programu v 16 hod. zodpovídají rodiče (předem se s dítětem domluví, zda ho vyzvednou a nebo zda může jít samo domů, knihovnice toto nekontrolují).