Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityPřípad zlatého vlaku

PŘÍPAD ZLATÉHO VLAKU

7.9.2021

Píše se rok 1945 a Rudá armáda se nezadržitelně blíží k metropoli německého Slezska, dnešní Wroclavi. Němci se snaží zachránit, co se dá. Zlato a cennosti, které nakradli při svém východním tažení, na wroclavském nádraží údajně nakládají do vagonů wehrmachtem speciálně vypraveného obrněného vlaku. Jeho cesta má pak směřovat přes protektorát do Německa. Vlak zamíří k českým hranicím, u Walbrzychu však změní směr a do Německa nikdy nedojede. Kam tehdy zmizelo zlato v hodnotě miliard korun? Zůstaly po něm nějaké stopy, které by mohly jeho tajemství odhalit?

Vstupné dobrovolné

Dodržujte prosím platná protiepidemická opatření: do čítárny na besedy můžeme vpustit jen tolik lidí, kolik je míst k sezení a všichni musí mít respirátory. Účastníci se musí prokázat buď certifikátem o očkování, nebo PCR testem ne starším než 1 týden, nebo antigenním testem ne starším než 72 hodin, nebo potvrzením o prodělání covidu před méně než 180 dny.

Přílohy:
Případ zlatého vlaku plakát.jpeg