Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityTipy a rady na cesty

Tipy a rady na cesty

14.6.2021

Knižní doporučení, jak si letní cesty co nejlépe užít:

Pěším turistům, objevujícím krásy vlasti, nabízíme kompletní soubor oblíbených klasických „zelených“ turistických map vydaných Klubem českých turistů a pokrývajících celou naši republiku. V nabídce však máme i turistické mapy pokrývající sousední Slovensko. A pro vyznavače stále populárnější cykloturistiky jsou připraveny mapy s vyznačenými cyklostezkami.

V Česku se nabízí k navštívení spousta krásných a zajímavých míst. Nechte se inspirovat knižními novinkami 555 – výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka; Česal Aleš: Tajemná místa Čech; Makaj Tomáš: Brdy – 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst; Paulík Ivo: Nejkrásnější české cyklotrasy;David Petr: Nejkrásnější výlety do podzemí; Černý Matěj: 111 míst v Praze, která musíte vidět aj.

V nabídce máme také množství obrazových průvodců s praktickými informacemi pro návštěvníky nejrůznějších světových destinací. Ve fondu máme samozřejmě bedekry pro hojně navštěvované země a místa (Chorvatsko, Řecko, Alpy, Benátky, Londýn a množství dalších), ale nabídku postupně rozšiřujeme i o lokality, o něž zájem roste až v poslední době, např. Kuba, Island, Gruzie, Dubaj, Myanmar, Podkarpatská Rus, Albánie…

Knihy vám mohou poskytnout také návody a mnohá doporučení, jak cestovat levně a bezpečně, jak vidět vše zajímavé a cestu si co nejvíce užít. Inspirujte se například zde: Vinš Matouš: Travel bible: praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu; Peterka Milan: Do světa bez cestovky; Kerhart Lukáš: Cestování: nejlepší životní investice; Machalová Hana: Do světa: cestujte chytře, levně a často; Kerhart Lukáš: Všude dobře, doma rodiče.

Přijďte si včas vybrat svého knižního pomocníka na cesty, léto a dovolená se kvapem blíží!