Trénování paměti v Letohradě

4.10.2017

V úterý 3. října se uskutečnily v Městské knihovně v Letohradě dvě přednášky o trénování paměti v rámci celostátního Týdne seniorů. Vážím si možnosti podílet se na programu vedle novinářky Petry Procházkové, Aleny Boháčové a Radima Uzla, kteří mají přednášky během dalších dnů.

Zájem seniorů byl opravdu veliký, prostor byl zcela naplněn a původní záměr, aby si každý vychutnal přednášku se šálkem čaje nebo kávy, úplně nevyšel. Nicméně akce se vydařila, oboustranná počáteční nervozita zmizela a účastníci si poslechli základní informace o trénování paměti, vyzkoušeli cviky na propojování mozkových hemisfér, objevili mnemotechniky a naučili se kalendář.

K velké návštěvnosti možná přispělo vysílání pořadu Zdravotní test národa v sobotu 30.9., kde v části věnované mozku a paměti vystoupila paní Dana Steinová, zakladatelka a vůdčí osobnost České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, mimo jiné právě s kalendářem.

Druhá přednáška byla již navštívena méně.

Děkuji knihovnicím z Letohradu za pozvání a vytvoření příjemného prostředí.

Martina Wilhelmová, knihovnice Městské knihovny Žamberk

Trénování paměti v Letohradě