Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityVeselí medvídci

Veselí medvídci

23.5. až 30.6.2022

Už dvacet let kreslí žamberský rodák pan Zdeněk Krejčí originální medvídky. Během této doby vytvořil na 860 medvědích obrázků. Maluje pastelkami - od původně používaných pastelek Progresso přešel k pastelkám značky Faber Castell, které na slunci nevyblednou a uchovají barevnost obrázků po dlouhé roky.

Při příležitosti dvacetiletého jubilea se rozhodl uspořádat ve spolupráci s Městskou knihovnou velkou medvědí výstavu. Přijďte se podívat na obrázky ze života medvídků, kteří se rozhodně nenudí. Chodí na výlety, do ZOO, na koupaliště, hrají si a zažívají různá dobrodružství.

Tvorba Zdendy Krejčího se ale neomezuje jen na kreslení obrázků. Na výstavě můžete vidět např. keramiku, modrotisk, smalt, šité pouzdro na knihu, levandulové polštářky, podnos, hrneček, hedvábný šátek, leporela  – vše s motivem jeho medvídků.

Můžete si u nás zakoupit i medvědí pohlednice, které vám na přání ozdobíme výročním medvědím razítkem.

Veselí medvídci