Vory a vorařství na Divoké Orlici

10.3. až 23.3.2022

Zveme všechny zájemce na besedu s panem Robertem Müllerem, který nám přiblíží historii voroplavby a vorařství na Divoké Orlici. Okomentuje také vystavené historické obrazy hradu Poštejn a upozorní na zajímavé detaily. Představí i dlouholetý proces rekonstrukce a záchrany památkově chráněného zájezdního hostince U Karla IV. v Záměli, na kterém se sám podílí.

Beseda se koná u příležitosti výstavy Hrad Potštejn - od tužky k počítačové grafice, která u nás probíhá od 21. března do 1. dubna. Na výstavě si můžete prohlédnout historické obrazy, kresby a rytiny hradu Potštejn. Předlohy k nim zapůjčilo Muzem a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, Rakouská národní knihovna, spolek Má vlast - můj domov a zámek Potštejn. Spatříte zde také náhledy počítačových animací hradu, které vznikly pro návštěvnickou aplikaci Visit.More v roce 2020. Ke zhlédnutí jsou i součásti středověkého brnění a další artefakty.

Beseda a výstava probíhá ve spolupráci s projektem Starý Žamberk, jehož iniciátorem je Mgr. Jindřich Žák.

Vstupné dobrovolné

Přílohy: