VÝDEJNÍ OKÉNKO OTEVŘENO!

15.2.2021

Vláda s účinností od 15. února 2021 do 28. února 2021 omezuje provoz knihoven tak, že se zakazuje jiný výdej než předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko nebo bezkontaktně; při jiném než bezkontaktním předání výpůjček se doporučuje používat respirátor bez výdechového ventilu alespoň třídy FFP2 nebo KN95.

Máte-li zájem využít VÝDEJNÍHO OKÉNKA naší knihovny, dodržujte prosím tento postup:

1) Objednejte si předem knihy (časopisy, hry, audioknihy) na mailu knihovna.zamberk@email.cz či knihovnazbk@orlicko.cz , případně telefonicky na tel. 465 614 663 a 721 596 726.

Objednejte si konkrétní tituly či autory a nebo výběr knih můžete nechat na nás.

Objednávat (totéž jako rezervovat) můžete i přes své čtenářské konto na webu knihovny, máte-li heslo pro vstup (nemáte-li, obraťte se na nás, pošleme Vám ho).

2) Vyčkejte, až se Vám ozveme zpět, že jsou knihy připravené a domluvíme se s Vámi na předání.

Až si pro knihy v domluvený čas přijdete (nejlíp s respirátorem), zazvoňte na zvonek vpravo ode dveří. U dveří prosím čekejte, chvíli to trvá, než k nim doběhneme.

3) Vraťte prosím současně i knihy, které máte půjčené, na mnoho z nich čekají další zájemci. Bezplatně jsou výpůjčky prodlouženy zatím do konce února.

Výdejní okénko je v provozu každý pracovní den od 8 do 17 hod., v případě domluvy i v jinou dobu.

Nadále platí, že zájemcům (především z řad seniorů) zajišťujeme i donášku knih domů a bezkontaktní předání.

Poplatky za rezervace (5 Kč/kus) se do odvolání neúčtují. Roční poplatky je možné u výdejního okénka zaplatit, ale mějte prosím přesnou částku 150 Kč za dospělou průkazku, 50 Kč za dětskou. Není to však povinné, stačí tyto poplatky zaplatit dodatečně, až bude knihovna standardně otevřena.

Těšíme se na Vás, zatím alespoň v těchto omezených podmínkách!