Vyhlášení výsledků celoroční soutěže LOVCI PEREL

21.7.2021

LOVCI PEREL – KONEC I NOVÝ ZAČÁTEK

29. června proběhlo v Městské knihovně slavnostní vyhlášení vítězů dětské čtenářské soutěže LOVCI PEREL. Tento ročník byl kvůli pandemii prodloužen na rok a půl. Hra podporuje zájem o čtení u dětí a rozvíjí jejich čtenářskou gramotnost i slovní zásobu. Hraje se úspěšně v knihovnách po celé České republice již jedenáctý rok, nabízí výběr z několika tisíc knih a další knihy stále přibývají. V naší knihovně si čtenáři – lovci mohou vybrat z 2500 titulů.

Do soutěže se u nás letos úspěšně zapojilo 86 dětí. Nejlepšími LOVCI PEREL za prodloužený ročník hry, který trval od ledna 2020 do června 2021, jsou Michaela Thunová (3. místo, 44 perel), Julie Kalousová (2. místo, 81 perel) a  absolutní vítězkou soutěže se stala Aneta Malá (134 perel). Počet perel se rovná počtu přečtených knih, ke kterým děti vypracovaly předtištěné karty s otázkami, případně kreslily obrázky nebo psaly své názory na různé postavy či zápletky příběhů. Nejhezčí obrázky vystavujeme v zádveří knihovny. Odměnou byly kromě medailí, diplomů a sladkostí nové knížky a speciální placky, které se vydávají pouze pro soutěž LOVCI PEREL a navrhují se pro každý ročník nové.

Okamžitě startuje další ročník LOVCŮ PEREL. Přecházíme na počítání na školní roky, ale vyplněné listy s otázkami do nové hry přijímáme už během prázdnin. Právě teď je nejlepší doba připojit se k LOVCŮM PEREL a začít hrát. Máte před sebou celý rok a můžete to být vy, kdo vyhraje další ročník. Zapojit se můžete kdykoliv.

Poslední dva dny před začátkem prázdnin byl pro lovce perel v Městské knihovně připraven Kouzelný krámek, kde si za Moriony získané za vypracování nepovinných otázek na kartách k perlorodkám mohli nakoupit drobnosti pro radost. Kouzelný krámek se otevírá jen dvakrát ročně, příště bude otevřen dva dny před vánočními prázdninami.

Připomínáme všem lovcům, aby si přišli během letních prázdnin vyzvednout své perly. Nejdéle prodloužíme vydávání do konce září.

Vyhlášení výsledků celoroční soutěže LOVCI PEREL