Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityVyžádání knih

VYŽÁDÁNÍ KNIH

2.6.2018

Od května rozesílá knihovní program e-mailem nové upozornění VYŽÁDÁNÍ DOKUMENTU a to těm čtenářům, kteří mají knihy, jež už má po nich někdo další zamluvené.

Upozornění informuje, abyste tyto knihy vrátili včas ve stanovený termín, tj. čtyři týdny po vypůjčení. Přichází přibližně už v polovině výpůjční doby, abyste stihli knihu přečíst a včas vrátit a poté si ji mohl vyzvednout další v pořadí čekající.

Bohužel text tohoto "Vyžádání dokumentu" je zadán přímo v knihovním programu, je dost strohý a ačkoliv my bychom ho formulovali nejspíš jemněji, důležité je, že vám poskytne potřebnou informaci:
"na knihu čeká další čtenář a proto ji vraťte v termínu do čtyř týdnů od vypůjčení"
(nemáte samozřejmě žádnou povinnost vracet ji ještě dříve, běžná výpůjční doba se nijak nekrátí).

Budeme rádi, když bez ohledu na poněkud "přísné" vyznění "Vyžádání dokumentu" jej přijmete jako informaci, že máte doma knihu, na niž již čekají další zájemci (někdy i celý pořadník) a že je tedy vhodné ji zbytečně nezadržovat.

A možná i vy patříte mezi čtenáře, kteří by si rádi nové knižní hity přečetli co nejdříve a nečekali na ně neúměrně dlouho.

Upozornění na rezervované knihy má pomoci k tomu, aby se co nejvíce čtenářů dostalo k novinkám co nejrychleji. Opět máme na zřeteli především váš čtenářský komfort.