ZANZIBAR a tanzanské safari

5.9.2023

Do naší knihovny opět zavítají cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda. Ti u nás v březnu vystoupili se skvěle a zábavně odprezentovanou přednáškou o Yucatánu, takže přítomní návštěvníci si hned na místě vyžádali další besedu o jejich světoběžnických zážitcích.

Tentokrát dobrodružná cesta začíná v africké Tanzánii ve městě Dar Es Salaam a jejím prvním cílem je safari v národním parku Mikumi. Ten je rájem na zemi, kde žijí společně sloni, žirafy, zebry, pakoně, buvoli a mnohá další exotická zvířata. Poté se cestovatelé vydají lodí na tropický ostrov Zanzibar a vystoupí v jeho hlavním městě Stone Townu, jehož historické centrum s křivolakými uličkami a směsí několika kultur je památkou UNESCO. Odtud se pak přesunují spolu s domorodci na korbě hromadné místní dopravy, zvané dala dala, na další nevšední místa. Z návštěvy delfíních hejn v Kizimkazi na jihu ostrova putují přes nekonečné pláže v okolí Jambiani a Paje. Z exotických pláží se přesunou do bažinatého pralesa Jozani a na závěr navštíví sever ostrova a hřebíčkové plantáže a známé letovisko Nungwi se zachovalou domorodou atmosférou.

Vstupné je dobrovolné.

ZANZIBAR a tanzanské safari