Nacházíte se na stránce:O knihovněAktualityZlaté vábení yukonu

ZLATÉ VÁBENÍ YUKONU

20.9.2021

Srdečně zveme na setkání se známou cestovatelkou paní Sašou Ryvolovou, která již v naší knihovně měla velmi úspěšnou besedu o cestě po Číně.

Na lodi, stopem i pěšky se vydáte po stopách „zlaté horečky“ na konci 19. století na Klondiku a Aljašce. Nasajete originální atmosféru městečka Dawson City, perly Yukonu, s jeho nezaměnitelným temperamentem, dřevěnými domky, bary a hřbitovem parníků. Promítání vás zavede i k hrobu českého polárníka a světoběžníka Eskymo Welzla, k pádlování po řekách Teslin a Yukon a táboření na jejich březích. Spolu s cestovatelkou podniknete kultovní trek přes Chilkoot Pass, kudy stoupali před více než sto lety tisíce prospektorů s vidinou zlatého kovu. V aljašských národních parcích Denali a Wrangell-St. Elias se setkáte s losy, jeleny karibu a medvědy. Seznámíte se s místy, která byla svědky mnoha dobrodružství.

Vstupné dobrovolné

Dodržujte prosím platná protiepidemická opatření: do čítárny na besedy můžeme vpustit jen tolik lidí, kolik je míst k sezení a všichni musí mít respirátory. Účastníci se musí prokázat buď certifikátem o očkování, nebo PCR testem ne starším než 1 týden, nebo antigenním testem ne starším než 72 hodin, nebo potvrzením o prodělání covidu před méně než 180 dny.

ZLATÉ VÁBENÍ YUKONU