Známá spisovatelka KLÁRA SMOLÍKOVÁ u nás v knihovně!

6.10.2019

U příležitosti celorepublikového Týdne knihoven jsme pozvali do knihovny oblíbenou českou spisovatelku Kláru Smolíkovou, která je autorkou celé řady knih různých žánrů pro děti všech věkových kategorií.

1. října realizovala v naší knihovně tři ze svých programů pro 1. stupeň základních škol:

hned na ráno jsme pozvali třeťáky ze ZŠ Nádražní a Klára s čerticí Dorkou je „chytala za slovo“. Děti hledaly různé významy ustálených slovních spojení, pomáhaly si obrázky a vyplňovaly pracovní listy.

Pak přišli čtvrťáci ze školy 28. října a během chvilky se změnili v detektivy. Spolu s Tajnou dvojkou A + B je Klára zasvětila do základů detektivní práce.

Nakonec čtvrťáci ze školy Nádražní cestovali s Klárou do minulosti a podívali se do doby husitské.

Po každém programu měly děti možnost nechat si od Kláry Smolíkové podepsat knížky nebo si je i koupit. Domů si odnesly také záložky a originální pracovní listy vydané nakladatelstvím Albatros, Fragment a Pasparta.

V knihovně současně probíhá výstava ke knižní sérii Kláry Smolíkové pro děti Tajná dvojka A + B. K prohlížení výstavy nabízíme malým detektivům pracovní listy. Správně vyplněné odměníme. Výstava potrvá do 20. října.

Známá spisovatelka KLÁRA SMOLÍKOVÁ u nás v knihovně!